Japońska firma planuje pasażerskie podróże kosmiczne

PD Aerospace, japoński specjalizujący się w technologiach kosmicznych zapowiada budowę nowego statku kosmicznego. Bezzałogowa rakieta, już za kilka lat pozwoli komercyjnie udostępniać pasażerskie podróże kosmiczne.

Nowy etap podboju kosmosu rozpoczęty kilka lat temu, w niedalekiej przyszłości umożliwi nam komercyjne loty w kosmos. A przynajmniej taki plan ma japoński startup PD Aerospace, który zamierza zaprojektować bezzałogowy statek kosmiczny, zdolny do odbywania lotów pasażerskich.

Firma na realizację swego celu, dostała właśnie pokaźne dofinansowanie w wysokości niemal 5 mln dolarów. Środki pochodzą od pięciu firm, w tym także największych japońskich pasażerskich linii lotniczych All Nippon Airways.

Zaprojektowany przez nią pojazd zostanie wyposażony w nowy typ napędu który pozwoli osiągnąć pułap 100 km, na którym opuści ziemską atmosferę, a następnie wyląduje po przeleceniu określonego odcinka w kosmosie. Napęd jest już w pełni funkcjonalny, gdyż w lipcu ubiegłego roku przeszedł swój pierwszy test zakończony pełnym sukcesem. Teraz firma zamierza doszlifować swój projekt.

Prace nad nowym statkiem są już na zaawansowanym etapie. W przyszłym roku planuje przeprowadzić trzy testy bezzałogowego pojazdu. Natomiast start pierwszego komercyjnego lotu zaplanowano na koniec 2023 roku.

pasażerskie podróże kosmiczne

Źródło: Gadgets.ndtv.com

You may also like...