Następca smartwatcha Huawei Watch 2 trafił do chińskich sklepów

Koncern Huawei wprowadził na rynek swój najnowszy smartwatch. Model Huawei Watch 2 2018 wyposażony został w kartę eSIM, umożliwiającą prowadzenie rozmów telefonicznych oraz transmisję danych.

Rynkiem smartwatchy wprawdzie niepodzielnie rządzi koncern Apple, ale inne firmy również mają do zaoferowania parę ciekawych produktów. Jednym z najnowszych jest Huawei Watch 2018, który właśnie pojawił się w chińskich sklepach i w porównaniu do swego poprzednika oferuje nam kilka nowych funkcji.

Zegarek został zintegrowany z kartą eSIM, co oznacza, że użytkownik nie musi kupować własnej karty, lecz może od razu korzystać z usług operatora wspierającego taką technologię. Karta umożliwia nawiązywanie połączeń głosowych wysyłanie SMS’ów oraz transmisję danych za pośrednictwem sieci 4G. Produkt posiada także wytrzymałą kopertę z ceramicznym bezelem oraz nieco zmienioną koroną. Dla wygody użytkownika w obudowie zainstalowano przycisk skrótu, który można dowolnie spersonalizować, przypisując do różnych aplikacji. Standardowo przełącza go jednak zegarek w tryb sportowy, umożliwiający śledzenie aktywności fizycznej.

Sprzęt ma oczywiście wbudowany GPS i pulsometr, mogąc śledzić aż osiem różnych ćwiczeń. Podwójny mikrofon zapewnia z kolei lepszą jakość połączeń głosowych, zaś Bluetooth umożliwia sparowanie go ze słuchawkami Bluetooth.

Wyposażono go także w 1,2″ okrągły wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 390 x 390 pikseli, chroniony szkłem Gorilla Glass 3. Pod maską siedzi natomiast procesor Qualcomm Snapdragon 2100 z 768 MB RAM oraz 4 GB wbudowanej pamięci. Na liście wyposażenia znajdziemy także Bluetooth 4.1 LE, WiFi, GPS + Beidou, NFC i modem 4G LTE. Oczywiście jego koperta jest w pełni odporna na pył i wodę. Natomiast wbudowana bateria 420 mAh ma funkcję szybkiego ładowania, a dodatkowo użytkownik może korzystać z systemu mobilnych płatności Huawei Pay.

Huawei Watch 2 2018 kosztuje w Chinach 1988 juanów w wersji eSIM, czyli około 1200 zł. Wariant 4G Nano SIM oferowany jest o 100 zł taniej. Najmniej kosztuje wersja wyposażona wyłącznie w Bluetooth, za ktorą trzeba zapłacić około tysiąca złotych. Dodam, że poprzedni model tego smartwatcha można dostać w polskich sklepach w cenie około 1300 zł.

Huawei Watch 2

Źródło: Gadgets.ndtv.com

You may also like...