Rewolucyjny smartfon Vivo Nex zadebiutuje już 12 czerwca

Chińska firma Vivo zdecydowała się wprowadzić do sprzedaży swój koncepcyjny smartfon Apex. Nowy produkt będzie oferowany pod nazwą Vivo Nex, a jego oficjalna prezentacja odbędzie się już 12 czerwca w Szanghaju.

Podczas lutowych targów telekomunikacyjnych MWC 2018, firma Vivo zaprezentowała swój koncepcyjny model Apex. Nowy smartfon charakteryzował się niezwykłą konstrukcją. Jego 5,99″ ekran zajmował bowiem 91 procent powierzchni przedniego panelu, a oprócz tego miał wbudowany w wyświetlacz czytnik linii papilarnych i wysuwaną przednią kamerę.

Tak nietypowe wyposażenie sprawiło, że prototyp wzbudził duże zainteresowanie, więc Vivo uznało, że warto wprowadzić nowy sprzęt na rynek. Smartfon będzie dostępny pod nazwą Vivo Nex, a jego oficjalna prezentacja odbędzie się 12 czerwca w Szanghaju. Nowy produkt zostanie wyposażony w wiele przełomowych technologii, które mogą zapewnić mu sporą przewagę nad rywalami. Największą ciekawostką jest oczywiście wysuwana przednia kamera z sensorem 8 MP, która pojawia się w czasie 0,8 sekundy. Będzie ona wspomagana algorytmami sztucznej inteligencji, oferującymi m.in., inteligentną optymalizacje ustawień, naturalne kolory oraz inne opcje.

Z najnowszych doniesień wynika, że w planach są dwa warianty tego modelu. Ten droższy posiadać ma Snapdragona 845, wysuwaną przednią kamerę oraz 8 GB RAM i 256 GB pamięci flash. Jego cena wyniesie 4999 juanów, czyli około 3 tys. zł. Drugi wariant będzie skierowany dla nieco mniej majętnych klientów. Dostanie Snapdragona 660 z 6 GB RAM oraz 128 GB pamięci użytkowej. Tutaj nie znajdziemy jednak wysuwanej kamery przedniej. Zamiast tego pojawi się standardowa kamera, która jednakże zostanie umieszczona w dolnej krawędzi obudowy. Ten wariant kosztować ma 3798 juanów, czyli około 2300 zł.

Na razie nie znamy dokładnych szczegółów technicznych tego modelu. Za kilka dni dowiemy się jednak wszystkiego na jego temat, łącznie z ceną oraz datą premiery.

Vivo Nex

Źródło: Gadgets.ndtv.com

You may also like...