240 W ładowarka Realme na oficjalnych zdjęciach z testów

Realme zaprezentowało zdjęcia z testów pierwszej 240 W ładowarki do smartfonów, która będzie kompatybilna z modelem GT Neo 5. Produkt już niebawem trafi do sprzedaży.

Producenci smartfonów nadal ścigają się o to, kto zaoferuje klientom najmocniejszą ładowarkę maksymalnie skracającą czas uzupełniania baterii. Palmę pierwszeństwa w tej materii wkrótce przejmie firma Realme, która wprowadzi do sprzedaży pierwszą ładowarkę na świecie o mocy 240 W.

Wiemy już na pewno, że z ładowarką będzie kompatybilny smartfon GT Neo 5, który wkrótce pojawi się w sklepach. Teraz jeden z dyrektorów firmy zaprezentował pierwsze oficjalne zdjęcie nowej ładowarki, wykonane podczas testów. Sprzęt podpięto do smartfona umieszczonego poza kadrem, za pośrednictwem multimetru ChargerLAB Power-Z KM003C wyświetlającego parametry pracy.

GT Neo 5
Źródło: Realme

Firma wyjaśnia też, że ładowarka jest w stanie wytrzymać do 20V/10A. Natomiast w czasie testów osiągnęła około 18,6V, co daje łączną moc 224 W. To trochę mniej niż reklamuje producent. Ale nadal więcej niż ładowarka Xiaomi, która w podczas własnych niezależnych testów osiągnęła 210 W.

Oczywiście duża moc w tak małym urządzeniu może stwarzać poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkownika. Producent wyjaśnił więc, że zastosował wiele rozwiązań mających na celu uniknięcie zagrożenia. System posiada więc aż 13 czujników temperatury, które monitorują ją w czasie rzeczywistym, zapewniając bezpieczeństwo pracy. Akumulator ponadto wzbogacono grafenem, co zapewnia lepsze odprowadzanie ciepła generowanego podczas ładowania.

Firma zapewnia również, że projektując nową technologię postawiła na jakość. Bateria ma bowiem wytrzymać 1600 cykli ładowania, dlatego poddano ją wszystkim ekstremalnym testom, w tym również ekspozycji na temperaturę 85 stopni Celsjusza.

GT Neo 5
Źródło: Realme

Dzięki temu akcesorium, GT Neo 5 przez jakiś czas będzie najszybciej ładowanym smartfonem ze wszystkich modeli dostępnych na rynku.

You may also like...