4-latek użył Siri by ocalić życie swej matce

Dzieci należy przyzwyczajać do nowoczesnych technologii już od najmłodszych lat. Nie wiadomo bowiem kiedy umiejętności ich obsługi mogą się przydać. Przykładem jest pewien 4-latek, który obszedł zabezpieczenia iPhone’a, aby uratować matce życie.

Parę miesięcy temu pisałem o tym jak 6-letnie dziecko obeszło zabezpieczenia iPhone’a. Maluch wykorzystując kciuk śpiącej matki odblokowało telefon, by kupić sobie prezenty gwiazdkowe. Okazuje się, że młodsze dzieci również to potrafią. Ta umiejętność nie zawsze wiąże się jednak z wydatkami.

Brytyjski Daily Mail opisuje przypadek pewnej kobiety z Croydon. Jej życie zostało uratowane dzięki temu, że jej 4-letni synek doskonale zna się na obsłudze nowoczesnych technologii, a w tym wypadku iPhone’a.

Rodzicielka pewnego dnia z niewyjaśnionych przyczyn nagle straciła przytomność, zaś w domu był tylko jej 4-letni syn oraz jego młodszy brat. Starsze dziecko okazało się nadzwyczaj mądre jak na swój wiek i postanowiło wezwać pomoc. W tym celu wykorzystało kciuk matki do odblokowania telefonu, a następnie wydało Siri głosową komendę wezwania pogotowia.

Dziecko z racji swego wieku wprawdzie nie było w stanie podać swego adresu, ale centrali udało się namierzyć połączenie. Gdy po 13 minutach od wezwania, na miejsce przybyli ratownicy, kobieta nadal była nieprzytomna, więc zabrano ją do szpitala, co być może uratowało jej życie.

Siri

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...