4 rdzenie i ekran AMOLED w klonie Galaxy Note 2

Chińczycy zaczynają robić coraz lepsze klony smarfonów i jak tak dalej pójdzie, to poza niższą ceną, nie da się ich w żaden sposób odróżnić od oryginału.

Kiedyś chińskie klony popularnych telefonów raziły w oczy wykonaniem oraz znacznie gorszymi podzespołami. Te wady zostały już dawno wyeliminowane i obecnie w klonach instaluje się niemal takie same komponenty, a mimo to cena nadal pozostaje atrakcyjna.

Na chińskim rynku pojawił się właśnie nowy klon Galaxy Note 2, który praktycznie dorównuje oryginałowi. Nie jest to sprzęt składany gdzieś w szopie z odpadów produkcyjnych, lecz całkiem porządny smartfon wyposażony w 4-rdzeniowy procesor Mediatek MT6589 taktowany zegarem 1,2 GHz. Do tego dochodzi 1 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci użytkowej, 8 Mpix kamera z tyłu oraz 5 Mpix z przodu oraz ogromna bateria o pojemności 3,600 mAh. Ciekawostką jest ekran, bowiem jest to 5,7-calowy AMOLED o rozdzielczości 1280×720 pikseli, chroniony Gorilla Glass. Telefonem zarządza Android 4.1 Jelly Bean.

I teraz dochodzę do najciekawszej rzeczy, czyli cen. Tak wyposażony smartfon kosztuje tylko 273 dolary! Trudno w to uwierzyć, prawda? Szczególnie przy takich podzespołach.

Źródło: Gizchina.com

You may also like...