Pictar Pro przekształci smartfona w lustrzankę

Na Kickstarterze pojawiła się ciekawa obudowa do smartfona o nazwie Pictar Pro Advanced. Nie jest to jednak ochronny futerał, lecz gadżet zmieniający go w aparat fotograficzny.

Smartfony od lat usiłują rywalizować z profesjonalnymi aparatami fotograficznym, jednak wciąż sporo im ustępują. I nie chodzi tylko o jakość zdjęć, ale też komfort użytkowania. Telefon jest bowiem smukły, więc niezbyt wygodnie się go trzyma. Nie mówiąc już o tym, że aby zmienić ustawienia, musimy przebijać się przez rozbudowane menu.

Ciekawym rozwiązaniem może więc być produkt o nazwie Pictar Pro Advanced, który pojawił się na Kickstarterze. Jest to mówiąc w uproszczeniu, obudowa do smartfona zmieniająca go w alternatywę dla lustrzanki. Nie chodzi tu jednak o jakość zdjęć, gdyż obudowa nie posiada dodatkowych obiektywów.

Produkt skupia się przede wszystkim na wygodzie fotografowania i obsługi sprzętu, a więc oferuje odpowiednio wyprofilowany uchwyt, jak w prawdziwym aparacie. Dodatkowo posiada pokrętła, pozwalające ustawić parametry ekspozycji, tryb pracy, zewnętrzny spust migawki, pokrętło przybliżania obrazu itp. Największym atutem jest jednak wizjer, który znacznie podnosi wygodę fotografowania.

Oczywiście sprzęt posiada również dedykowaną aplikację, dzięki której wszystkie pokrętła i przyciski stają się w pełni użyteczne. Dodatkowo potrafi ona rozpoznawać model smartfona i automatycznie dobrać najlepsze ustawienia.

Pictar Pro Advanced można zakupić na Kickstarterze w cenie 129 dolarów. Tam też dowiecie się więcej na jego temat. Gdy sprzęt trafi już na rynek, będzie kosztował 245 dolarów.

Pictar Pro Advanced

Źródło: Kickstarter.com

You may also like...