W OnePlus 6T zabraknie istotnej dla wielu funkcji

Współzałożyciel firmy OnePlus potwierdził, że najnowszy model OnePlus 6T nie będzie oferował bezprzewodowego ładowania. Nie znajdziemy w nim też gniazda słuchawkowego.

Chińska firma OnePlus zdobyła dla siebie część rynku smartfonów, oferując klientom nieźle wyposażone urządzenia, dostępne w atrakcyjnych cenach. Strategia marketingowa tego producenta pozwoli się jednak zmienia i to niekoniecznie nie na korzyść użytkowników.

Już wkrótce do sprzedaży trafi kolejny model tego producenta, mianowicie OnePlus 6T. Zostaną w nim zastosowane nowoczesne technologie, takie jak czytnik linii papilarnych zintegrowany z wyświetlaczem. Zabranie jednak elementów, które użytkownicy znają i chętnie korzystają. Pierwszym z nich jest gniazdo słuchawkowe, którego w tym sprzęcie nie będzie. Drugim jest funkcja bezprzewodowego ładowania.

Współzałożyciel firmy Pete Lau potwierdził w rozmowie z mediami, że bezprzewodowe ładowanie w tym modelu nie będzie dostępne. Nie wiadomo dlaczego podjęto taką decyzję, ale być może chodzi o koszty. Wyjaśnił przy okazji, że brak gniazda słuchawkowego wymuszony został konstrukcją telefonu. Inżynierowie musieli je usunąć, by zrobić więcej miejsca dla czytnika odcisków wbudowanego w ekran. Będzie on wykorzystywany w funkcji nazwanej przez producenta Screen Unlock. Umieszczono go w dolnej części obudowy, tam gdzie do tej pory było 3,5 mm gniazdo, więc musiało ono zniknąć. Jego usunięcie pozwoliło dodatkowo odchudzić sprzęt o 0,45 mm.

Dowiedzieliśmy się też, że smartfon dostanie ochronę przed wilgocią na znacznie lepszym poziomie od poprzedników. Jeśli więc będziemy używać telefonu w czasie deszczu lub wpadnie nam do wody, nie zostanie uszkodzony. Niestety nie dowiemy się jaki certyfikat odporności posiada nowy sprzęt, gdyż producent uważa, że nie warto za niego płacić. Nie powinniśmy jednak oczekiwać ochrony na poziomie, który pozwoli nam z telefonem pływać.

Wciąż nie wiemy ile OnePlus 6T będzie kosztować. Szef firmy nie zdradził tej informacji, zachowując ją na oficjalną prezentację nowego modelu, która odbędzie się niebawem.

OnePlus 6T

Źródło: Cnet.com

You may also like...