Apple Card obniży koszt zakupu nowego iPhone’a

Apple zapowiedziało nowy pomysł na promocję karty Apple Card. Koncern chce ją wykorzystać do sfinansowania ratalnego zakupu nowego iPhone’a, co może zapewnić konsumentowi dodatkowe korzyści.

Smartfony Apple są bez wątpienia jednymi z najdroższych urządzeń mobilnych, ze wszystkich dostępnych na rynku. Mało kogo stać na to, aby jednorazowo wydać ponad 4 tys. zł na zakup nowego sprzętu. Wiele osób kupuje więc telefon za pośrednictwem operatorów, spłacając go następnie w comiesięcznych ratach. Jest to oczywiście nieco droższy sposób, ale mniej odczuwalny dla portfela.

Apple ten sposób kupowania sprzęty chce wykorzystać do promowania wprowadzonej niedawno na rynek karty Apple Card. Jego szczegóły ujawnił sam Tim Cook, podczas ogłoszenia kwartalnych wyników finansowych. Według szefa koncernu, użytkownicy karty będą mogli wykorzystać ją do spłacania 24 miesięcznych rat za nowy telefon. Raty będą pobierane automatycznie, więc użytkownik nie musi pamiętać o terminach. Wystarczy, że zapewni na karcie odpowiednie środki.

Oferta początkowo może wydawać się mało zachęcająca, ale po bliższym przyjrzeniu się okazuje się, że jest całkiem interesująca. Po pierwsze nie ma żadnych odsetek. W przeciwieństwie do typowego kredytu, spłacamy więc tylko sam telefon, bez żadnych dodatkowych opłat.

Dodatkową korzyścią jest 3-procentowy cashback za zakupy dokonywane kartą. W ten sposób telefon będzie nas kosztował mniej, niż musielibyśmy normalnie zapłacić za niego w sklepie.

Tim Cook nie podał terminu startu nowego programu. Zasugerował jednak, że powinien ruszyć jeszcze w tym roku. Oczywiście trzeba pamiętać, że będziemy mogli z niego skorzystać tylko w krajach, w których karta jest oficjalnie dostępna.

Apple Card

Źródło

You may also like...