Xiaomi Mi Watch pokazany na nowym wideo

Zapowiedziany kilka dni temu Xiaomi Mi Watch pojawił się na nowym wideo. Pozwoliło nam to poznać trochę szczegółów technicznych sprzętu, który wygląda jak klon Apple Watch.

Mogłoby się wydawać, że Xiaomi ma już na tyle mocną pozycję na rynku sprzętu mobilnego, że nie musi kopiować swych rywali. Tymczasem kilka dni temu zaskoczyła nas informacja, że chińska firma pracuje nad nowym smartwatchem o nazwie Xiaomi Mi Watch.

Rzecz jasna nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie wygląd produktu. Jak mieliście już okazję zobaczyć na prezentowanych zdjęciach, zegarek wygląda niczym klon konkurencyjnego Apple Watch. Ma nie tylko kwadratowy wyświetlacz, ale też identyczne rozmieszczenie cyfrowej koronki, przycisku oraz mikrofonu. Oprócz wyglądu, chiński zegarek nie będzie jednak w niczym przypominał sprzętu amerykańskiej firmy.

Xiaomi stworzy dla niego zupełnie nowy interfejs użytkownika. Firma posiada już własną nakładkę interfejsu, która nazywa się MIUI i stosowana jest w smartfonach. Zegarek otrzyma więc podobne rozwiązanie. Nie wiemy jednak z jakim systemem producent zamierza połączyć ten interfejs. Logicznym wyborem wydaje się Android, ale oczywiście nie ma co do tego pewności.

Jeśli chodzi o wyposażenie smartwatcha, to znajdziemy w nim procesor Qualcomm Snapdragon Wear 3100 SoC. Do dyspozycji użytkownika będzie też GPS, Bluetooth, WiFi, a także NFC służący do mobilnych płatności. Zegarek otrzyma również eSIM, a więc będziemy mogli korzystać z niego bez konieczności noszenia ze sobą smartfona. Pod względem łączności stanie się samowystarczalny.

Aktualnie to wszystko co wiemy na temat Xiaomi Mi Watch. Jego oficjalna premiera odbędzie się jednak już 5 listopada i wówczas poznamy wszystkie szczegóły produktu. A na razie możecie go obejrzeć na najnowszym wideo.

Xiaomi Mi Watch

Źródło

You may also like...