Xiaomi pracuje nad klonem Apple Watch

Za kilka dni Xiaomi zaprezentuje swój najnowszy smartwatch o nazwie Xiaomi Mi Watch. Pewnym zaskoczeniem może być jego wzornictwo przypominające konkurencyjny Apple Watch.

Na 5 listopada Xiaomi zaplanowało konferencję, na której zamierza zaprezentować całkowicie nowy produkt. Z nieoficjalnych przecieków wynika, że będzie to nowy smartwatch który może nazywać się Xiaomi Mi Watch.

Do sieci właśnie wyciekły grafiki nowego produktu, który jak możecie się sami przekonać, do złudzenia przypomina Apple Watch. Zegarek posiada ten sam kwadratowy wyświetlacz, a jakby tego było mało, identyczne jest także rozmieszczenie przycisków. W tych samych miejscach znajdziemy cyfrową koronę służącą do sterowania funkcjami, mikrofon oraz przycisk funkcyjny.

Xiaomi Mi Watch

Poniższa grafika promocyjna również dostarcza kilka ciekawych informacji. Widać na niej ikonkę telefonu, co mogłoby sugerować iż zegarek umożliwi prowadzenie rozmów, a także zapewni obsługę wiadomości tekstowych. Widzimy też słowo Taxi, co z kolei mogłoby oznaczać specjalne funkcje pozwalające zamówić kurs w którejś z firm podwózkowych. Na ulotce znajdziemy też ikonę nutki. Możemy więc założyć, że sprzęt będzie miał wbudowany odtwarzacz muzyki lub pozwoli kontrolować odtwarzanie muzyki ze smartfona.

Xiaomi Mi Watch

Według przecieków Xiaomi Mi Watch będzie wykorzystywał platformę Wear OS należącą do Google. Specyfikacja techniczna sprzętu na razie pozostaje tajemnicą, ale na pewno już za kilka dni poznamy wszystkie szczegóły.

Źródło

You may also like...