YouTube dodaje nowe opcje ustawień jakości filmów

YouTube udostępniło na Androida oraz iOS nowe opcje ustawiania jakości odtwarzanych filmów. Użytkownik może teraz lepiej dostosować ją do swych potrzeb.

Jednym z najpopularniejszych zastosowań dla smartfonów, jest obecnie oglądanie filmów. Korzystamy z nich nie tylko do oglądania treści dostępnych na takich platformach, jak Netflix, ale przede wszystkim na YouTube. Popularny serwis z filmami wideo wielu użytkowników odwiedza często po kilka razy dziennie, oglądając dostępne tam treści.

Google postanowiło więc dodać nowe opcje, które poprawią jakość oferowanych materiałów. Na Androida oraz iOS pojawiła się właśnie nowa aktualizacja rozszerzająca liczbę dostępnych opcji związanych z ustawianiem jakości obrazu. Jedną z nowości jest “najwyższa jakość obrazu”, po wybraniu której obraz stanie się tak ostry jak to tylko możliwe.

Należy jednak pamiętać, że wyższa jakość strumieniowanego filmu potrzebuje znacznie większego transferu. Tymczasem część użytkowników nadal korzysta z ograniczonych pakietów danych, więc mogliby je błyskawicznie wykorzystać, co wiązałoby się z dodatkowymi kosztami. Specjalnie dla nich dodano więc opcję “oszczędzanie danych”. Jej aktywacja znacznie obniży zużycie danych, jednak stanie się to kosztem jakości obrazu.

Oczywiście nadal można też zdecydować się na którąś z już dostępnych opcji, np., wybierając ustawienie automatyczne. Wówczas aplikacja samodzielnie dobierze jakość wideo do prędkości posiadanego internetu. Można też ręcznie wybrać opcję 4K HDR.

YouTube dokonał zmian ustawień jakości wideo po stronie serwerów. Użytkownik nie musi więc aktualizować aplikacji, by móc korzystać z opisanych zmian.

YouTube

Źródło

You may also like...