Najnowszy odtwarzacz Astell and Kern ma wymienny DAC

Astell and Kern SE180 to najnowszy odtwarzacz przenośny dla audiofilów, oferujący muzykę wysokiej rozdzielczości. Jego ciekawą cechą jest modularna budowa.

Wprawdzie już od lat muzyki słuchamy głównie za pośrednictwem smartfonów, to urządzenia mobilne nie zaspokajają potrzeb wszystkich użytkowników. Oferują bowiem zbyt słabą jakość dźwięku, która nie zadowala audiofilów poszukujących brzmienia najwyższej jakości.

Na szczęście istnieje firma Astell and Kern, która od wielu lat produkuje przenośne odtwarzacze muzyczne, zapewniające muzykę w wysokiej rozdzielczości. Przedsiębiorstwo zaprezentowało właśnie najnowszy model Astell and Kern SE180, który na pewno spodoba się wszystkim wymagającym słuchaczom, a dodatkowo posiada unikalną funkcję.

Astell and Kern SE180

SE180 ma bowiem modularną budowę, umożliwiającą wymianę podzespołów i tym samym dostosowanie urządzenia do potrzeb użytkownika. Odtwarzacz wyposażono w wymienny moduł przetwornika DAC, który w tym modelu jest domyślnie 8-kanałowy, powszechnie stosowany w domowym audio. DAC wspiera 32-bitowe/384 kHz PCM oraz natywne pliki DSD256.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie by zastąpić go lepszą wersją. Pierwszym opcjonalnym modułem będzie SEM2 Asahi Kasei AK4497EQ Dual DAC. Może on odtwarzać pliki w jakości 32-bity/768 kHz PCM oraz natywne DSD512. Zapewnia również wsparcie dla odtwarzania MQA. Kolejny moduł trafi do sprzedaży za kilka miesięcy, zaś następny pojawi się na początku 2022 roku.

Astell and Kern SE180

Astell and Kern SE180 posiada oprócz tego 5-calowy wyświetlacz Full HD, a także nowy interfejs użytkownika przypominający te ze smartfonów z Androidem. Producent usprawnił również łączność Bluetooth, a także dodał funkcję AK File Drop, umożliwiającą bezprzewodowe przenoszenie plików do odtwarzacza. Wbudowana bateria 3800 mAh wystarczy na wiele godzin słuchania, a jej pełne naładowanie zajmie około 5 godzin.

Odtwarzacz pojawi się w sprzedaży już w przyszłym miesiącu w cenie 1599 euro. Opcjonalny przetwornik DAC wyceniono na 379 euro.

Źródło

You may also like...