Inteligentna deska sedesowa wykryje problemy z sercem

Grupa naukowców z Instytutu Technologii Rochester, opracowała nowy sprzęt medyczny. To inteligentna deska sedesowa, wyposażona w technologię biometryczną, mogąca wykryć ewentualne problemy z sercem.

Wielu z nas ma problemy z sercem, nawet o tym nie wiedząc. Nie badamy się bowiem regularnie, więc nie mamy pełnej wiedzy na temat naszego aktualnego stanu zdrowia. Na szczęście pomóc nam może nowoczesna technologia, która przy pomocy zaawansowanych systemów jest w stanie wykryć problemy.

Takim urządzeniem jest m.in., Apple Watch, który uratował już życie kilku osób, wykrywając ich problemy z sercem. Wkrótce nie będzie to jednak jedyne urządzenie o takich możliwościach, gdyż podobne funkcje zaoferuje nam nasza własna toaleta.

Badacze z Instytutu Technologii Rochester opracowali bowiem inteligentną deskę, wyposażoną w technologię biometryczną. Deska sedesowa posiada szereg sensorów, które mierzą parametry pracy organizmu, takie jak puls, ilość krwi pompowanej przez serce itp. Dzięki zastosowanej technologii, nasza toaleta może w przyszłości wykrywać ewentualne problemy ze zdrowiem, związane m.in., z ciśnieniem i saturacją. Czujniki potrafią też zmierzyć wagę pacjenta.

Dane gromadzone przed deskę są następnie poddawane analizie przez specjalny algorytm, który pozwoli ocenić nasze zdrowie. Wówczas może powiadomić naszego kardiologa, który przeprowadzi dokładniejszą ocenę aktualnego stanu naszego serca.

Deska sedesowa nie jest tylko konceptem. Naukowcy mają już działający prototyp, który wkrótce trafi do Komisji Leków i Żywności celem uzyskania certyfikatu. Badacze mają nadzieję, że ich wynalazek zainteresuje nie tylko szpitale, ale też zwykłe osoby, które zechcą monitorować swe zdrowie.

deska sedesowa

Źródło: Rit.edu

You may also like...