4-terabajtowy dysk Seagate’a dla nagrywarek wideo

Seagate, lider w produkcji dysków twardych, nie zapomina o komputerach osobistych i właśnie zupełnie nowy 3,5-calowy dysk twardy o gigantycznej pojemności 4 TB, przeznaczony dla zastosowań wideo.

Nowy napęd zaprojektowano specjalnie dla aplikacji wideo, a więc dla cyfrowych rekorderów, tunerów satelitarnych z wbudowanym dyskiem, a także systemów kamer przemysłowych. Dzięki dużej pojemności, napęd jest w stanie zmieścić aż 480 godzin materiału wideo w rozdzielczości HD.

Napęd Seagate Video 3.5 dostępny w wersjach o pojemności 1 TB, 2 TB, 3 TB oraz 4 TB, charakteryzuje się prędkością obrotową 5900 RPM oraz buforem o pojemności 64 MB. Napęd posiada interfejs SATA 6 Gb/s, a także talerze nowej generacji, dzięki którym może jednocześnie rejestrować do 16 strumieni HD lub 20 w standardowej rozdzielczości, a przystosowany jest do działania 24/7.

Producent zapewnia, że roczny odsetek awarii nie przekracza 0,55 %, a głośność jego pracy określana jest na zaledwie 2,3 dB, a więc jest praktycznie niesłyszalny, przez co idealnie nadaje się do zestawów rozrywkowych.

Źródło: Seagate.com

You may also like...