7-latka połknęła słuchawki AirPods

Pewna 7-letnia dziewczynka w połknęła słuchawki AirPods. Na szczęście dziecku nic się nie stało, zaś sprzęt szybko przeszedł przez jej układ trawienny, nie wyrządzając żadnych szkód.

Małe dzieci trzeba dokładnie pilnować, gdyż potrafią połykać wszystko co wpadnie im w ręce. Pół biedy jeśli jest to klocek lub inny mały przedmiot, który teoretycznie nie stanowi większego zagrożenia. Gorzej, gdy w żołądku znajdzie się elektroniczny gadżet zasilany akumulatorem, którego uszkodzenie mogłoby spowodować duże zagrożenie dla życia.

Amerykańskie media opisały przypadek pewnej 7-latki z hrabstwa DeKalb w stanie Georgia, która zapewne podczas zabawy, połknęła słuchawkę AirPods. Dziewczynka pilnowana była akurat przez babcię, gdy miało miejsce to zdarzenie.

Dziecko szybko trafiło do szpitala, gdzie lekarze natychmiast wykonali prześwietlenie. Na szczęście rentgen wykazał, że słuchawka nietknięta przeszła przez żołądek, nie wyrządzając żadnych szkód. Lekarze uznali, że nie ma potrzeby przeprowadzania operacji usunięcia słuchawki. Stwierdzono, że najlepiej będzie jak słuchawka opuści organizm w naturalny sposób.

Nie jest to pierwszy przypadek gdy ktoś połknął słuchawki AirPods. W zeszłym roku pojawiły się doniesienia o podobnym zdarzeniu. Wówczas okazało się, że sprzęt po opuszczeniu ciała nadal funkcjonował bez żadnych problemów.

słuchawki AirPods

Źródło

You may also like...