75 tysięcy aplikacji na Windows Phone

Co prawda w ilości aplikacji oferowanych klientom, Windows Phone nadal nie może się w żaden sposób równać z App Store, czy Google Play, to jednak z miesiąca na miesiąc jest ich tam coraz więcej.

Najnowsze wyniki Microsoftu pokazują, że tylko w 2012 roku koncern zatwierdził 75,000 nowych aplikacji oraz ponad 300,000 ich aktualizacji. Im więcej aplikacji, tym większe zyski dla ich producentów oraz samego Microsoftu.Jak wyliczył amerykański gigant, średnio na jeden smartfon pobrano aż 54 różne programy. Poza tym w ciągu pierwszych 30 dni od udostępnienia narzędzi Windows Phone 8 SKD, przychody ze sprzedaży programów, podskoczyły aż o 40 procent.

Co ciekawe, wzrasta też popularność płacenia za pobierane aplikacje, razem z rachunkiem telefonicznym, zamiast bezpośrednio kartą kredytową. Wzrost popularności tej metody jest aż dwukrotny, gdyż aż 75 % użytkowników smartfonów z systemem Windows Phone 8 ma taką możliwość u własnych operatorów.

Wzrost popularności systemu Windows Phone związany jest też z ilością krajów, w których urządzenia z tym systemem są oficjalnie dostępne. Na początku 2012 roku było ich tylko 35, a obecnie jest aż 191 co zadaniem analityków, powinno zapewnić aż 95-procentowy wzrost liczby potencjalnych użytkowników systemu.

Źródło: Wmpoweruser.com

You may also like...