8-latek odstrzelił babcię po graniu w GTA IV

Seria Grand Theft Auto znowu stała się obiektem ataku mediów oskarżających tytuł o epatowanie brutalnością i twierdza, że może stanowić ogromne zagrożenie dla młodzieży. A wszystko dlatego, że pewien 8-latek, tuż po zabawie Grand Theft Auto IV, celnie posłanym pociskiem wysłał 87-letnią babcię do krainy wiecznych łowów.

Pod koniec minionego tygodnia w amerykańskim miasteczku Slaughter w Louisianie, miał miejsce tragiczny incydent. 8-latek mieszkający wraz z babcią w mieszkalnej przyczepie, chwycił broń leżącą tuż przy nim i przy jej pomocy zabił 87-letnią seniorkę. Policja twierdzi, że tuż przed incydentem dziecko grało w Grand Theft Auto IV.

Czy media oskarżyły opiekunów o brak nadzoru nad dzieckiem oraz niezabezpieczoną broń, która stała się przyczyną tragedii? Ależ skąd, jak wygłodniałe sępy rzuciły się na temat bredząc po raz kolejny, że przyczyną incydentu z pewnością było Grand Theft Auto IV, bo oczywiście to brutalne gry wideo, a nie brak wychowania i głupota, są przyczyną wszystkich złych zachowań.

Specjaliści występujący w mediach, ani razu nie wspomnieli dlaczego nabita broń walała się po domu. Występujący w nich psychiatrzy, ani razu nie zapytali, dlaczego babcia zostawiła dziecko bez nadzoru i to w zasięgu broni oraz co w tym czasie robiła. Wszyscy natomiast zgodnie pytali, czy gry wideo, nie są przypadkiem zbyt brutalne i czy nie zachęcają dzieci by strzelali do ludzi.

Poziom głupoty przekroczyło Fox News, które zaprosiło własnych pseudo świadków wskazujących na fakt, że gry wideo są znakomitym ćwiczeniem przed popełnieniem morderstwa. CNN również popisało się niezwykłą głupotą twierdząc, że nie można pominąć związku pomiędzy zbrodnią i Grand Theft Auto IV. Do chóru krytyków dołączył też jeden z amerykańskich senatorów (tych senatorów, których lobbyści kupują na pęczki), który posunął się wręcz do twierdzenia, że gry wideo, stanowią większy problem, niż broń.

Zapewne cały incydent zakończy się kolejną dyskusją nad sposobami ograniczenia sprzedaży brutalnych gier i oczywiście nikt nawet nie pomyśli nad tym, by zamiast tego zaostrzyć dostęp do broni. A nierozgarnięci Amerykanie przyklasną temu pomysłowi.

Źródło: CNN.com

You may also like...