Ilu aktywnych użytkowników ma Vine?

Uruchomiona kilka miesięcy temu przez Twittera usługa Vine, pozwalająca użytkownikom nagrywać 6-sekundowe filmiki, cieszy się ponoć coraz większym powodzeniem. Jednak nie jest ono aż tak duże, jak usiłuje nam wmówić sam Twitter.

Platforma poinformowała, że Vine ma już rzekomo 40 milionów użytkowników. To dość zaskakujący wzrost, biorąc pod uwagę fakt, że jeszcze w czerwcu miał ich 13 milionów, więc potrojenie ich liczby w dwa miesiące, wydaje się niemożliwe. Co prawda istotnie Twitter ma zarejestrowanych 40 milionów kont, co jest zapewne zasługą wypuszczenia niedawno aplikacji pod Androida, lecz jak wynika z analizy specjalistów, te konta nie wykazują większej aktywności, co oznacza, że aktywnych jest tylko niewielka ich liczba.

Co więcej, od 20 czerwca liczba filmów udostępnianych na Vine, drastycznie spadła i było to dokładnie w tym dniu, w którym Instagram uruchomił u siebie podobną usługę. I do tej pory liczba zamieszczanych tam każdego dnia tweetów, jest sześciokrotnie większa, niż w przypadku Vine.

Większa popularność usługi wideo dostępnej na Instagramie jest zrozumiała, w końcu oferuje nie tylko dzielenie się filmami, ale też zdjęciami, tymczasem Vine ma tylko krótkie filmiki.

Źródło: WSJ.com

You may also like...