Microsoft chce wcisnąć szkołom niechodliwe tablety Surface RT

Niedawno Microsoft ogłosił, że posiada pełne magazyny tabletów Surface RT, o wartości 900 milionów dolarów, których nikt nie chce kupić. Wyrzucić szkoda, więc co najlepiej z nimi zrobić? Oczywiście spróbować wcisnąć ten bezwartościowy sprzęt szkołom i liczyć na ich wdzięczność.

Koncern ogłosił nowy program pod nazwą Bing for Schools, w ramach którego chce przekazać amerykańskim szkołom około 800,000 urządzeń, wyposażonych w wolną od reklam wyszukiwarkę Bing, w specjalnej wersji zaprojektowanej dla szkół, wyposażonej w opcje filtrowania oraz ochrony prywatności.

Microsoft chce w ten sposób uderzyć w Google, które również oferuje szkołom swą wyszukiwarkę z opcją filtrowania treści, jednak w przypadku tej firmy, mamy jedynie ograniczony dostęp do YouTube oraz filtry na wyszukiwane frazy, które każdy uczeń może bez trudu obejść.

W zasadzie pomysł nie jest taki zły, w szkole i tak nie będzie się instalować, żadnego oprogramowania, więc nikomu nie będzie przeszkadzać fakt, że na tabletach Surface RT, praktycznie niczego zainstalować się nie da. W ten sposób MS może pozbyć się niechcianego sprzętu i lepiej wyglądać w oczach inwestorów, którzy ostatnio wytoczyli mu zbiorowy proces właśnie z powodu ukrywania faktu, że wspomniane tablety w ogóle się nie sprzedają.

Źródło: Bing.com

You may also like...