Windows 95 Electron cofnie nas w przeszłość umożliwiając zagranie w Dooma

Felix Rieseberg pokazał swe kolejne dzieło. Jego aplikacja Windows 95 Electron, umożliwia uruchomienie klasycznych gier, takich jak Doom, Wolfenstein 3D oraz wielu innych.

Nowoczesne komputery zapewniają nam coraz bardziej realistyczną grafikę i wielokanałowy dźwięk, sprawiając że nowoczesne gry prezentują się nieziemsko. Wiele osób chciałoby jednak czasem powrócić do czasów swej młodości i ponownie zagrać w tytuły, które bawiły ich wiele lat temu.

Nie jest to jednak takie proste, gdyż nowe systemy operacyjne nie są do tego przystosowane. Na szczęście jest Felix Rieseberg, który nam to umożliwi. Programista wsławił się niedawno aplikacją, która umożliwia uruchomienie systemu Windows 95 na 500 MB wirtualnej maszynie. Teraz powraca z zupełnie nowym projektem w postaci aplikacji Windows 95 Electron, oferującej znacznie więcej funkcji.

Oprócz przeglądarki internetowej Netscape 2.0, aplikacja ma przeinstalowane najbardziej kultowe gry wszech czasów. Oferuje więc możliwość zagrania w takie tytuły, jak Doom, Wolfenstein 3D, A10 Tank Killer oraz Grand Prix Circuit.

Jeśli chcielibyście przypomnieć czasy własnej młodości, to aplikację znajdziecie tutaj. Jest całkowicie darmowa i działa na Windowsie, Macu, a nawet Linuksie.

Windows 95 Electron

Źródło: Github.com

You may also like...