Samsung ułatwi przenoszenie danych

Koreański koncern pracuje nad nową technologią transmisji danych o nazwie Kiss. Rozwiązanie to ma znacznie ułatwić przenoszenie danych ze smartfona lub komputera na inne urządzenia.

Przez lata, gdy chcieliśmy przenieść ze smartfona pliki na komputer, używaliśmy kabla USB. Jest to bowiem rozwiązanie znacznie wygodniejsze, a przede wszystkim szybsze od Bluetooth, czy WiFi.

Samsung uważa jednak, że może tę kwestię jeszcze ulepszyć i dlatego wspólnie z kalifornijskim startupem Keyssa, pracuje nad nową technologią transmisji danych o nazwie Kiss. W jaki sposób pomysł koreańskiej marki jest lepszy od Bluetooth czy innych systemów bezprzewodowej łączności?

Tony Fadell, szef wspomnianej firmy twierdzi, że kluczem jest tutaj prędkość przesyłu danych. Przesyłanie plików będzie dzięki temu trwać znacznie krócej, co naturalnie podniesie komfort użytkowania sprzętu. Wystarczy zbliżyć do siebie dwa urządzenia, a w ciągu zaledwie kilku sekund, z jednego na drugi zostanie przesłany nawet duży plik.

Sasmung nie jest jedyną firmą, pracującą nad nowoczesnymi systemami transmisji. Foxconn oraz Intel również inwestują pokaźne środki finansowe w rozwój podobne technologie łączności.

Jeśli Kiss się sprawdzi, być może wkrótce producenci będą mogli całkowicie wyeliminować przewody, a tym samym także porty służące obecnie do transmisji danych. Porty HDMI także mogą stać się zbędne.

Kiss

Źródło: Gadgets.ndtv.com

You may also like...