Nokia 2 kolejnym smartfonem HMD Global

Fińska firma HMD Global, planuje rozszerzyć rodzinę nowych smartfonów o model Nokia 2. Jego istnienie potwierdzają zdjęcia pochodzące z FCC, które zajmuje się dopuszczaniem do sprzedaży telefonów komórkowych.

HMD Global wypuściło już na rynek trzy nowe modele smartfonów oferowanych pod szyldem fińskiej Nokii, czyli modele 3, 5 oraz 6. W planach jest jednak nieco więcej sprzętu, a kolejnym telefonem, które może niebawem trafić do sprzedaży będzie Nokia 2.

Istnienie tego sprzętu potwierdzają dwa zdjęcia, które wyciekły z FCC. Będzie to model niskobudżetowy, który zaoferuje niezbyt mocną specyfikację techniczną, dostępną w atrakcyjnej cenie.

Na poniższych zdjęciach widać przedni i tylny panel nowego telefonu. Na przednim panelu nie ma przycisku Home i choć nie widać włączonego wyświetlacza, to można odnieść wrażenie, że otaczająca go ramka nie jest zbyt wąska. Na tylnym panelu widać natomiast niewielki moduł głównego aparatu z lampą LED, a jego wygląd nawiązuje nieco do starych modeli Lumii.

O specyfikacji technicznej wiadomo na razie niewiele, poza faktem, że sercem będzie Snapdragon 212. Jest to najsłabszy model procesora w ofercie Qualcomma, po którym nie powinniśmy oczekiwać dużej wydajności. Wielkość ekranu nie jest znana, lecz spekuluje się, że będzie to panel HD o przekątnej 4,7″ lub 5″.

Nokia 2 będzie mieć oficjalną premierę 6 sierpnia i wówczas poznamy jej specyfikację techniczną. Dodam, że w tym samym dniu swą prezentację będzie mieć także flagowy model Nokia 8.

Nokia 2

Źródło: Baidu.com

You may also like...