Klasyka w nowoczesnym wydaniu – gramofon Audio-Technica AT-LP5

Precyzyjny odczyt sygnałów audio, wysokiej klasy podzespoły i eleganckie, nowoczesne wzornictwo to tylko niektóre z zalet, którymi może pochwalić się najnowszy gramofon Audio-Technica AT-LP5. Ta manualnie obsługiwana konstrukcja zapewnia wysoką jakość dźwięku i gwarantuje niezwykłą funkcjonalność, którą zawdzięcza wbudowanemu przedwzmacniaczowi gramofonowemu i cyfrowemu portowi USB.

AT-LP5 to najnowszy gramofon w portfolio firmy Audio-Technica. Ten nowoczesny, a jednocześnie klasyczny model, silnie nawiązuje do złotej ery hi-fi, w której estetyczne wzornictwo perfekcyjnie współgrało z zaawansowanymi rozwiązaniami. Eleganckie, współczesne linie AT-LP5 będą ozdobą każdego pomieszczenia, w którym gramofon zostanie ustawiony, a zastosowane przez konstruktorów rozwiązania techniczne wprowadzają gramofon do świata cyfrowej techniki, łącząc analogowe dziedzictwo firmy Audio-Technica z nowoczesnością. Elegancki wygląd gramofonu podkreśla czarne matowe wykończenie.

Audio-Technica AT-LP5

Projektanci urządzenia podeszli do modelu AT-LP5 całkowicie bezkompromisowo, co potwierdzają zastosowane materiały i podzespoły. Dzięki temu ten wysokiej klasy gramofon hi-fi gwarantuje parametry, które znacznie wykraczają poza to, czego miłośnicy muzyki oczekują od sprzętu w tej klasie cenowej. Bezpośredni napęd z jednej strony jest trwały i niezawodny, z drugiej zapewnia niezbędną precyzję podczas odtwarzania płyt. Urządzenie może pracować z jedną z dwóch prędkości: 33 1/3 lub 45 obr./min. Podstawę dla winylowych krążków stanowi odlewany z aluminium talerz, który wraz ze spoczywającą na nim grubą gumową matą tworzy strukturę ograniczającą do minimum drgania obudowy.

Audio-Technica AT-LP5

Dokładny odczyt sygnałów zapisanych w rowkach płyty to zasługa nie tylko bezpośredniego napędu. Ramię w kształcie litery J zaprojektowane zostało tak, aby wyeliminować błędy śledzenia. Punktem wyjścia przy opracowywaniu ramienia były oryginalne projekty Audio-Techniki z lat 60. i 70. dwudziestego wieku. Precyzyjne ramię zakończone jest lekką głowicą AT-HS10, w której pracuje wysokiej klasy wkładka Dual MM AT95Ex, opracowana specjalnie dla gramofonu AT-LP5.

Audio-Technica AT-LP5

Funkcjonalność AT-LP5 zwiększa wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy z możliwością wyboru trybu pracy: Phono i Line. Dzięki niemu gramofon można podłączyć do dowolnego systemu stereo, wyposażonego w wejście Phono lub wykorzystującego wyłącznie wejścia liniowe. AT-LP5 został również wzbogacony o port cyfrowy USB, który wraz z dołączonym oprogramowaniem Audacity pozwala podłączyć gramofon bezpośrednio do komputera PC lub Mac i tworzyć cyfrowe kopie winylowych unikatów.

Audio-Technica AT-LP5

Gramofon Audio-Technica AT-LP5 jest już dostępny w sprzedaży. Poglądowa cena detaliczna urządzenia wynosi 1999 zł.

Źródło: audioklan.com.pl

You may also like...