Smartwatche z Wear OS przypomną o myciu rąk

Google udostępniło kolejną funkcję pomagającą chronić się przed koronawirusem. Od teraz smartwatche z Wear OS będą przypominały o konieczności regularnego mycia rąk.

Epidemia koronawirusa zagraża naszemu zdrowiu i życiu, więc powinniśmy podjąć wszelkie kroki by zabezpieczyć się przed infekcją. Szczególnie istotne jest zachowanie higieny, a więc częste mycie dłoni, na których może osadzać się wirus. Wprawdzie na co dzień powinniśmy nosić rękawiczki, ale nie każdy to robi, więc trzeba pamiętać o ich częstym myciu.

Jeśli boimy się, że z powodu roztargnienia nie będziemy tego robić regularnie, pomogą nam w tym smartwatche z platformą Wear OS. Google właśnie udostępniło swej platformie zupełnie nową funkcję, której zadaniem jest przypominać o regularnym myciu dłoni.

Aplikacja nazywa się Hand-Wash Timer i po jej uruchomieniu daje nam trzy sekundy na rozpoczęcie mycia dłoni. Potem uruchamia się 40-sekundowy timer informujący nas jak długo powinien trwać proces ich szorowania.

To trochę więcej niż 20-sekundowy czas mycia rekomendowany przez CDC, ale lepiej poświęcić na to więcej czasu, niż się zakazić. Gdy już umyjemy dłonie, aplikacja za kolejne 3 godziny zasugeruje by zrobić to ponownie.

W obecnych okolicznościach mycie rąk jest szczególnie ważne, więc dobrze, że istnieją narzędzia, które będą nam o tym przypomniały. Dodam, że nowa funkcja znajduje się w aplikacji zegarka, którą koncern właśnie zaktualizował.

Smartwatche

Źródło

You may also like...