Smartfony Pixel dostaną dwie poprawki bezpieczeństwa

Google poinformowało, że smartfony Pixel dostaną równocześnie grudniową i styczniową poprawkę bezpieczeństwa. Firma chce w ten sposób naprawić swą wpadkę związaną z dystrybucją comiesięcznej poprawki.

W grudniu zeszłego roku, Google obiecało posiadaczom smartfonów Pixel sporą aktualizację, mającą dostarczyć wiele nowych funkcji. Aktualizacja zapewniała m.in., automatyczne filtrowanie telefonicznego spamu z funkcją Call Screen, a także nowe funkcje dla wideorozmów Google Duo.

Aktualizacja zawierała również grudniową poprawkę bezpieczeństwa, lecz Google miało poważne problemy z jej dystrybucją. Wielu użytkowników modeli Pixel 3 i 4 skarżyło się na forach, że nigdy jej nie otrzymały. Koncern otrzymał mnóstwo skarg od swych klientów, więc postanowił rozwiązać problem. Firma przeprosiła na Twitterze wszystkich użytkowników i obiecała, że dostaną równocześnie grudniową i styczniową poprawkę bezpieczeństwa.

Dystrybucja aktualizacji rozpocznie się w najbliższy poniedziałek. Już od przyszłego tygodnia, smartfony Pixel będą oferowały użytkownikom nowe funkcje.

smartfony Pixel

Źródło

You may also like...