Brytyjczycy już w od lipca będą korzystali z sieci 5G

Sieć Vodafone ogłosiła, że już od 3 lipca Brytyjczycy będą mogli korzystać z sieci 5G. Niestety jej dostępność będzie ograniczona tylko do siedmiu miast.

Korea Południowa jest pierwszym na świecie krajem, którego mieszkańcy mogą już korzystać z sieci 5G. Na razie jej dostępność jest jednak mocno ograniczona, podobnie jak urządzeń, które ją obsługują. Co więcej, niektóre z nich nie są do końca bezpieczne, czego przykładem jest zdarzenie sprzed kilkunastu dni. Jednemu z użytkowników zapalił się bowiem nowiutki Samsung Galaxy S10 5G.

Niebawem z sieci 5G będą mogli korzystać również Brytyjczycy. Sieć Vodafone ogłosiła właśnie, że uruchomi nową usługę już 3 lipca. Natomiast pod koniec lata klienci operatora będą mogli korzystać z niej w roamingu w Niemczech, Hiszpanii oraz we Włoszech.

Niestety klienci muszą liczyć się z pewnymi dość istotnymi ograniczeniami w zakresie dostępności usługi. Krótko mówiąc, początkowo będzie z niej można korzystać tylko w siedmiu miastach. Są to: Londyn, Bristol, Birmingham, Cardiff, Glasgow, Manchester oraz Liverpool. Oczywiście usługa pojawi się także w innych miastach, ale trzeba będzie chwilę na to poczekać. W dalszej kolejności są Guildford, Newbury, Plymouth, Southampton i Stoke-on-Trent.

Póki co brakuje najważniejszej informacji, czyli wysokości abonamentu. Vodafone nie podało jeszcze ile trzeba będzie zapłacić za korzystanie z sieci 5G. Operator zapewnia jednak, że ceny będą na poziomie zbliżonym do opłat w sieci 4G.

Natomiast już tego lata w ofercie firmy pojawią nowe smartfony kompatybilne z nową siecią. Będzie również dostępny router 5G, umożliwiający korzystanie z szybkiego internetu w domu lub biurze.

sieci 5G

Źródło: Vodafone.co.uk

You may also like...