Alexa strzeże naszego domu przed włamywaczami

Amazon wprowadza do swego asystenta zupełnie nową funkcję o nazwie Alexa Guard. Jest o to opcja zmieniająca go w strażnika strzegącego naszego domu przed włamywaczami.

Rosnący popyt na domowe systemy monitoringu sprawia, że na rynku pojawia się coraz więcej produktów stworzonych do pilnowania naszej własności. Kilka dni temu pisałem o nowej kamerze monitoringu Blink XT2, którą oferuje nam Amazon. Teraz amerykański koncern zaprezentował kolejne rozwiązanie tego typu, adresowane do mniej majętnych osób.

W zeszłym roku firma Jeffa Bezosa zaprezentowała funkcję Alexa Guard zaprojektowaną dla głosowego asystenta. Teraz firma udostępniła ją użytkownikom inteligentnych głośników z rodziny Amazon Echo.

Od razu zaznaczę, że Alexa Guard nie jest funkcją, która całkowicie zastąpi nam profesjonalny system alarmowy. Jeśli jednak nie mamy takowego w domu, może nam zaoferować niewielki poziom ochrony. Funkcja zmienia bowiem głośnik w swego rodzaju strażnika. Przy pomocy wbudowanych mikrofonów nasłuchuje np., dźwięku wybijanej szyby czy też alarmów pochodzących z naszego czujnika dymu lub innych detektorów.

Gdy asystent wykryje taki dźwięk, wysyła na naszego smartfona 10-sekundową próbkę audio, którą odtworzony w swej aplikacji. Jeśli to nie wystarczy, możemy aktywować zdalną funkcję podsłuchu, aby lepiej zorientować się w sytuacji panującej w naszym mieszkaniu.

Alexa Guard nie potrafi samodzielnie wezwać policji, ale może współpracować z systemami alarmowymi. Jeśli jesteśmy abonentem usługi Ring Protect Plus, wówczas automatycznie powiadomi służby ratunkowe. Funkcja jest dostępna za darmo, dla wszystkich użytkowników produktów z rodziny Echo.

Alexa Guard

Źródło: Amazon.com

You may also like...