Amazon przedstawił tanią kamerę do domowego monitoringu

Koncern Amazon zaprezentował nową kamerę monitoringu Blink XT2. Sprzęt kosztuje tylko 100 dolarów, zaś na jednym komplecie baterii będzie działał przez dwa lata.

Dzisiejsze czasy są mocno niepewne, więc przyda się nam sprzęt, który ochroni nasze mieszkanie przed włamywaczami. Zaawansowane systemy alarmowe kosztują jednak krocie. Ale na rynku znaleźć można rozwiązania dostępne w bardziej przystępnych cenach, oferujące równie użyteczne funkcje.

W 2017 roku Amazon zakupił firmę Blink Home, specjalizującą się w rozwiązaniach do ochrony domu. Teraz amerykański koncern zaprezentował najnowszy opracowany przez nią produkt, którym jest kamera Blink XT2.

To niewielka kamera przeznaczona do monitorowania wnętrza domu lub posesji, której największą zaletą jest brak dodatkowych kosztów. Często producenci takich kamer doliczają bowiem cenę abonamentu za przechowywanie nagrań w chmurze i dodatkowe funkcje. Tutaj niczego takiego nie ma, więc za sprzęt płacimy tylko raz.

Blink XT2 rejestruje obraz w rozdzielczości 1080p, co zapewnia wystarczającą jego ostrość, by rozpoznać twarze lub odczytać numer rejestracyjny. Wyposażono ją także w czujnik ruchu aktywujący nagrywanie oraz funkcję szczególnego nadzoru. Pozwala określić obszary, w których kamerę włączy najmniejsza nawet aktywność.

Dodatkowo mamy podgląd na żywo oraz dwustronny system komunikacji audio. Kamera posiada głośnik i mikrofon, więc możemy zdalnie porozmawiać z domownikami lub przepłoszyć intruza. Ta funkcja przyda się też osobom posiadającym zwierzaki, gdyż wówczas podopieczny może słyszeć głos swego właściciela. Co ciekawe jest także darmowa chmura do przechowywania nagrań.

Największym atutem jest jednak bateria. Na jednym komplecie kamera będzie działała przez maksymalnie dwa lata. To znacznie ułatwia montaż sprzętu, gdyż nie musimy do niego doprowadzać zasilania.

Blink XT2

Blink XT2

Blink XT2 do sprzedaży trafi już 22 maja w cenie 100 dolarów.

Źródło: Amazon.com

You may also like...