Google pozbędzie się przycisku wstecz. Zastąpi go nowy gest

Google na dobre pozbędzie się przycisku wstecz. Koncern potwierdził, że w systemie Android Q element ten zastąpi całkowicie nowy gest. Pytanie tylko czy użytkownikom taka zmiana się spodoba.

Android przez lata wypracował swój własny sposób interakcji z telefonem, który w dużej mierze opiera się na przyciskach dotykowych lub ekranowych. Zapewniają użytkownikom wygodny dostęp do menu oraz umożliwiają cofanie się do poprzedniego ekranu.

Takie rozwiązanie funkcjonowało przez lata i wszyscy zdążyli się już do niego przyzwyczaić. Wkrótce jednak czeka nas mała rewolucja, gdyż Google planuje wprowadzić w swym systemie kilka zmian. Konferencja Google I/O 2019 ujawniła nam, że Android Q pozbędzie się przycisku wstecz. Oczywiście nie oznacza to pogorszenia funkcjonalności systemu. Zamiast przycisku, firma zaproponuje nam zupełnie nowy gest, który go zastąpi. Aby cofnąć się do poprzedniego ekranu, będziemy musieli przesunąć palcem po ekranie od jednej krawędzi do drugiej.

To rozwiązanie może być nawet wygodniejsze od przycisku wstecz, gdyż jest bardziej intuicyjne. Nie jest to jednak taka wielka nowość, jak można by się spodziewać. Podobne rozwiązanie Huawei zastosował w swej nakładzie EMUI, gdzie całkiem dobrze się sprawdza. Teraz jednak stanie się systemowym wyposażeniem Androida.

Nowe rozwiązanie będziemy mogli wypróbować już niebawem, w trzeciej becie nadchodzącej aktualizacji. Tym razem będzie dostępna na 21 modeli smartfonów.

Android Q

Źródło: Theverge.com

You may also like...