Wydajność Galaxy Note 9 porównana z innymi modelami

Jeśli zamierzacie zakupić Galaxy Note 9, to sprawdźcie jak jego wydajność wygląda na tle poprzedników. Jest ku temu świetna okazja, gdyż smartfon porównano z Note 8 i Galaxy S9+.

Wielu użytkowników smartfonów kupując nowy model, kieruje się jego wydajnością. W codziennym korzystaniu ze sprzętu nie ma to aż tak dużego znaczenia, chyba że odbiega ona znacznie od rywali. Jeśli więc planujecie zakupić najnowszy flagowiec Samsunga, warto zobaczyć jak prezentuje się jego porównanie z innymi modelami tego producenta.

Witryna Gsmarena postanowiła nam przygotować takie porównanie, zestawiając Galaxy Note 9, którego możecie kupić w tych sklepach, z Note 8 oraz Galaxy S9+. Co ciekawe, z przygotowanego testu wynika, ze wersja z procesorem Exyns 9810, jest wolniejsza od wariantu ze Snapdragonem 845. To niezbyt dobra wiadomość, gdyż Exynos dostępny jest w europejskiej wersji sprzętu i wygląda na to, że dostaniemy nieco słabszy smartfon. Wersja z procesorem Qualcommu osiągnęła bowiem lepsze wyniki w przypadku testów graficznych, zapewniając większą liczbę klatek animacji. Exynos był natomiast lepszy w teście jednego rdzenia i tu wynik mocno się różnił.

Średnia różnica w wydajności obu wersji tego smartfona, na szczęście nie jest duża, gdyż wynosi około 6 procent. Znacznie większa różnica jest w porównaniu do poprzedniej generacji tego sprzętu. Nowy model jest od niego wydajniejszy o około 25%, co jest już całkiem sporą różnicą, która w codziennym użytkowaniu może być zauważalna.

Witryna testom poddała model z 6 GB RAM i 128 GB pamięci flash. Trudno więc powiedzieć, czy wariant z 8 GB/512 GB będzie wydajniejszy.

Galaxy Note 9

Galaxy Note 9

Źródło: Gsmarena.com

You may also like...