Inteligentne rolety IKEA wreszcie w sprzedaży

Koncern IKEA wreszcie rozpoczął w USA sprzedaż swych inteligentnych rolet FYRTUR. Produkt można zamawiać bezpośrednio w firmowym sklepie.

IKEA od jakiegoś czasu nie ogranicza się tylko do produkcji mebli, ale też wzbogaca swą ofertę o inteligentny sprzęt domowy. Szwedzki koncern sprzedaje już m.in., inteligentne gniazdka Tradfri oraz żarówki LED. Opracował również nowoczesny przycisk do automatyzacji domowych zadań.

Jednym z najciekawszych produktów są jednak inteligentne rolety, które pierwotnie miały trafić do sklepów w zeszłym roku. Firma parokrotnie przekładała ich rynkową premierę, ale wreszcie udało się wprowadzić je do sprzedaży. Rolety nazywają się FYRTUR i można je zamawiać w internetowym amerykańskim sklepie producenta.

W zależności od rozmiaru ceny zaczynają się od 129 dolarów, a kończą na 179 dolarach. Musimy jednak pamiętać, że aby móc w pełni korzystać z ich funkcjonalności, potrzebujemy jeszcze bramki Tradfri, która zapewnia komunikację bezprzewodową, a taka bramka kosztuje 35 dolarów. Dzięki niej możemy kontrolować rolety za pomocą komend głosowych, wykorzystując m.in., Alexę, Google Assistant oraz Apple HomeKit.

Rolety pozwalają całkowicie zaciemnić pomieszczenie i charakteryzują się minimalistyczną stylistyką. Ich montaż jest niezwykle prosty, a dużym atutem jest zasilanie z baterii. Dzięki temu nie musimy do nich doprowadzać zasilania sieciowego. Oczywiście gadżetem można też sterować ręcznie, ale znacznie wygodniej jest to zrobić głosem. Przed snem możemy więc zaciągnąć je odpowiednią komendą, zaś po obudzeniu otworzyć bez ruszania się z łóżka.

Zamówienia można składać bezpośrednio w sklepie producenta. Dodam, że do tej pory produkt był dostępny w bardzo ograniczonej ilości. Teraz natomiast można go kupić bez żadnych problemów.

FYRTUR

Źródło

You may also like...