IKEA stawia na inteligentny sprzęt. Gniazdka IKEA Tradfri już dostępne w sprzedaży

Szwedzki koncern IKEA wzbogaca swą ofertę o inteligentne gniazdka elektryczne. Gadżet o nazwie IKEA Tradfri, pozwala w łatwy sposób kontrolować domowy sprzęt.

Jednym z najlepszych wynalazków ostatnich lat jest niewątpliwie inteligentny sprzęt domowy. Wyposażenie urządzeń w systemy bezprzewodowe, znacznie poprawia komfort ich użytkowania. Nie musimy już bowiem zbliżać się do kontaktu by zgasić światło w sypialni. Nie trzeba też pilnować pieczeni włożonej do piekarnika, gdyż nasza kuchenka na bieżąco będzie informować o temperaturze. Zmiana temperatury w domu również staje się znacznie łatwiejsza.

Problem w tym, że domowy sprzęt kupujemy na wiele lat, a tymczasem urządzenia smart pojawiły się stosunkowo niedawno. Nie ma więc sensu wymieniać nowego sprzętu na inteligentny tylko po to, by zyskać kilka dodatkowych funkcji. Można to załatwić w znacznie tańszy sposób, np., kupując inteligentne gniazdko IKEA Tradfri.

Szwedzki koncern wprowadza właśnie wspomniany produkt na rynek USA oraz Wielkiej Brytanii. Gadżet kosztujący 9,99 dolarów za sztukę, jest wtykaną do gniazdka przejściówką, wyposażoną w WiFi. Po podłączeniu do niego dowolnego urządzenia, możemy je zdalnie włączać lub wyłączać, programować harmonogram pracy itp.

Nie jest to więc ta sama funkcjonalność, którą posiada inteligentny sprzęt domowy, ale za to nie musimy wymieniać całych urządzeń. Taki gadżet może być niezwykle przydatny np., podczas wakacyjnych wyjazdów, kiedy to za pomocą oświetlenia i telewizora stworzymy wrażenie, że dom nie stoi pusty.

IKEA Tradfri

Źródło: Macrumors.com

You may also like...