Andromeda coraz bardziej realna. Składany tablet Microsoftu zadebiutuje już w 2019?

Dziennikarz Brad Sams twierdzi, że składany tablet Microsoftu o nazwie Andromeda, może zadebiutować w przyszłym roku. Nie jest to informacja oficjalna.

Po rozstaniu Microsoftu z Nokią wydawało się, że amerykański koncern nie będzie już produkował urządzeń mobilnych. Firma skupiła się bowiem na wspieraniu smartfonów za pomocą oprogramowania. I na razie nie ma żadnych oficjalnych doniesień sugerujących, że chce powrócić do produkcji tego typu sprzętu.

Koncernowi całkiem nieźle idzie natomiast na polu tabletów oraz laptopów i od pewnego czasu skupia swą uwagę głównie na tym sektorze rynku. Możliwe więc, że wkrótce pojawi się na nim zupełnie nowe urządzenie. Od pewnego czasu mówi się bowiem, że firma Billa Gatesa pracuje nad składanym sprzętem o roboczej nazwie Andromeda.

Szczegóły techniczne tego urządzenia wciąż pozostają tajemnicą, więc nie mamy pojęcia jakie funkcje nam zaoferuje. Być może jednak niebawem dowiemy się tego, gdyż pojawiają się kolejne doniesienia o rychłej premierze produktu. Tak bowiem sugeruje najnowsza książka “Beneath the Surface”, której autorem jest technologiczny dziennikarz Brad Sams. Pisze w niej, że sprzęt amerykańskiej firmy, może pojawić się na rynku już w przyszłym roku.

Dodam, że składane urządzenie nie jest dla Microsoftu nowością, gdyż kilka lat temu zaprezentował koncept o nazwie Microsoft Courier. Andromeda ma być rozwinięciem tego projektu, tyle że bardziej nowoczesnym. Jeśli amerykańska firma faktycznie przygotowuje się do premiery nowego sprzętu, to być może zechce ujawnić jakieś szczegóły podczas targów CES 2019.

Andromeda

Źródło: Bgr.in

You may also like...