Instagram kończy z drastycznymi zdjęciami. Portal będzie je usuwał

Instagram wypowiada wojnę zdjęciom przedstawiającym samookaleczanie się i samobójstwa. Wszystkie będą od teraz usuwane z portalu.

Internet jest miejscem, w którym można znaleźć wszystko, łącznie ze brutalnymi zdjęciami przedstawiającymi samobójstwa oraz samookaleczanie się. Pół biedy jeśli takie treści dostępne są w głębokich zakamarkach darknetu lub na forach, do których dostęp chronią hasła. Gorzej jest, gdy można je znaleźć na powszechnie dostępnych portalach, takich jak Instagram.

Portal już od jakiegoś czasu stara się walczyć z takimi materiałami. Niedawno wprowadził więc nową funkcję o nazwie sensitivity screen. Miała chronić użytkowników przed tego typu zdjęciami, zamazując ich miniaturki. Aby je obejrzeć, użytkownik musiał kliknąć na zamieszczoną fotografię. Okazało się, że funkcja zupełnie nie zdaje egzaminu. Firma zdecydowała więc o całkowitym usuwaniu tego typu zdjęć. Nie była to łatwa decyzja, ponieważ takie fotografie mogą być również krzykiem o pomoc. Przekazanie ich specjalistom mogłoby uratować życie wielu osób. Firma podjęła ją więc dopiero po konsultacjach z ekspertami.

Obecnie dopuszczone są tylko materiały, które nie są zdjęciami i przedstawiają np., leczenie ran. Nie będą jednak prezentowane w wynikach wyszukiwania, hashtagach czy też w zakładce Explore. W przyszłości portal może jednak także w ich przypadku wykorzystać funkcję sensitivity screen.

Instagram uprzedza jednak, że implementacja nowych mechanizmów usuwania zdjęć może trochę potrwać. Nie od razu więc znikną z portalu wspomniane zdjęcia.

Instagram

Źródło: Instagram-press.com

You may also like...