Ice Universe ujawnia nowe szczegóły techniczne procesora Snapdragon 8150

Oficjalna prezentacja procesora Snapdragon 8150 odbędzie się 4 grudnia. Tymczasem w sieci pojawiają się kolejne szczegóły techniczne nowego produktu Qualcomma.

Za kilka dni poznamy dokładną specyfikację techniczną najnowszego procesora Qualcommu. Mowa oczywiście o układzie Snapdragon 8150, którego niebawem zobaczymy w kilku nowych smartfonach. Jednym z nich będzie m.in., Meizu 16s, o którym pisałem w piątek.

Oficjalna prezentacja produktu odbędzie się 4 grudnia, lecz dzięki Ice Universe nie musimy czekać tak długo, by poznać szczegóły techniczne. Znane źródło przecieków podało bowiem kilka nowych informacji na jego temat.

Z tego co na razie wiemy, na konstrukcję procesora złożą się cztery współpracujące ze sobą rdzenie. Cztery z nich to Kryo Silver, przeznaczone do mniej wymagających zadań i zużywające mało energii. Każdy z nich otrzyma 128 KB pamięci cache L2, zaś cały cluster będzie taktowany częstotliwością zegara 1,8 GHz. Kolejny cluster to z kolei trzy rdzenie o nazwie Kryo Gold z 256 KB pamięci L2 na każdy z nich. Natomiast cały zestaw będzie pracował z częstotliwością zegarA 2,419 GHz. Ostatnim będzie pojedynczy rdzeń Kryo Gold, posiadający aż 512 KB pamięci L2, a jego taktowanie wyniesie 2,842 GHz.

Jeśli chodzi o same rdzenie, to są to Kyro 835, wyposażone w zmodyfikowane jednostki ARM Cortex-A75 oraz Cortex-A55, umieszczone w clusterach złotym i srebrnym. Niestety wciąż nie wiemy w jakim procesie technologicznym będzie produkowany nowy układ. Trudno też powiedzieć jaki trafi do niego modem. Wiadomo za to na pewno, że w roli GPU pojawi się zmodyfikowany układ Adreno 640.

Na razie to jedynie część danych technicznych nowego układu. Na pełną prezentację tego co zaoferuje Snapdragon 8150, będziemy musieli chwilę poczekać.

Snapdragon 8150

Źródło: Twitter.com

You may also like...