Pierwsze składane smartfony Samsunga i LG już w styczniu

Jeśli doniesienia pojawiające się w internecie są prawdziwe, to prawdopodobnie już w styczniu trafią do sklepów pierwsze smartfony Samsunga i LG wyposażone w składane wyświetlacze.

Południowokoreańskie koncerny już od jakiegoś czasu pracują nad wyświetlaczami do urządzeń mobilnych, które będzie można złożyć niczym kartkę papieru. Na różnych targach branżowych prezentowano już prototypy takich wyświetlaczy, a być może niebawem ujrzymy je już w gotowych produktach. Jak bowiem donoszą internetowe źródła, w styczniu na rynek trafić mogą pierwsze takie modele pochodzące od Samsunga oraz LG.
Samsung pracuje nad takim urządzeniem w ramach projektu Project Valley, a mówi się, że inżynierowie LG również zajmują się podobną technologią, a obie firmy są już na ostatnim etapie rozwoju tej technologii.

Zobacz najtańsze smartfony

Składany ekran zapewne nie zostanie jeszcze zastosowany w modelu Galaxy S7 wyposażony w Snapdragona 820, który jeśli wierzyć plotkom, trafi do sprzedaży już w styczniu przyszłego roku. Jednym z pierwszych krajów, w którym sprzedawany ma być nowy model, będzie także Polska.

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...