Sony Xperia X przeładowana bloatware

Nabywcy smartfona Sony Xperia X nie będą zadowoleni z polityki japońskiego koncernu dotyczącej bloatware. Okazuje się bowiem, że na 32 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej, dla użytkownika dostępnych jest tylko 20 GB.

Przyzwyczailiśmy się już, że nowoczesne modele smartfonów, dla użytkownika udostępniają znacznie mniej pamięci użytkowej, niż jest w nich zainstalowane. Jej część jest oczywiście zajęta przez system operacyjny, ale w niektórych modelach dużo zajmuje również bloatware.Jeśli więc macie zamiar kupić Sony Xperię X lub X Performance, to powinniście wiedzieć, że z 32 GB wbudowanej pamięci flash, do Waszej dyspozycji będzie tylko 20 GB. Resztę zajmuje bowiem system oraz oprogramowanie zainstalowane przez producenta. Oczywiście wszystkie te modele mają wbudowane sloty na kartę microSD, więc teoretycznie nie jest to duży problem, ale z punktu widzenia użytkownika oznacza to dodatkowy wydatek na jej zakup.

Taka sytuacja nie powinna być dla użytkowników zaskoczeniem, gdyż Sony znane jest z zaśmiecania pamięci użytkowej. Model Xperia XA posiadający 16 GB, dla użytkownika zostawia tylko 11 GB. Najgorzej wygląda to w przypadku Xperia M4 Aqua, który z 8 GB, pozostawia jedynie 2 GB wolnej pamięci.

Źródło: Phonearena.comYou may also like...