Google Messages przyspieszy wyczerpanie baterii telefonu; poprawka w drodze

W aplikacji Google Messages pojawił się poważny bug, który prowadzi do szybszego wyczerpania baterii w telefonie. Powoduje też jego nagrzewanie się.

Jeśli korzystacie z komunikatora Google Messages, to lepiej na pewien czas odstawcie tę aplikację. Okazuje się bowiem, że narzędzie zawiera buga, który powoduje, że bateria w naszym smartfonie szybciej się wyczerpie. Dodatkowo sprawia, iż urządzenie się nagrzewa.

Użytkownicy tej aplikacji doskonale wiedzą, że bezpośrednio z jej poziomu można wykonać zdjęcie i umieścić je jako załącznik w oknie chata. Po zrobieniu zdjęcia aplikacja powinna wyłączyć aparat, lecz tak się nie dzieje.

Z powodu buga aparat nadal działa w tle, mimo iż nie widać tego na ekranie smartfona. Błąd sprawia, że telefon się nie tylko nagrzewa, ale też bateria wyczerpuje się przez to dużo szybciej. Jeśli więc korzystacie z tej aplikacji i zauważycie, że Wasz telefon robi się ciepły i trzeba go ładować znacznie częściej, to właśnie jest efekt buga.

Na szczęście przedstawiciel Google potwierdził iż, że błąd został zidentyfikowany. Zapewnił również, że koncern już udostępnił poprawkę, która jest w drodze do użytkowników. W ciągu kilku najbliższych dni powinna zawitać na wszystkie rynki i wówczas popularny komunikator nie będzie już sprawiał żadnych problemów.

Google Messages

Źródło

You may also like...