W niedalekiej przyszłości Bitcoiny kupimy w pobliskim spożywczaku

Dzięki współpracy firm Coinme oraz Coinstar, już wkrótce kupno Bitcoinów stanie się jeszcze prostsze. Będziemy mogli je nabyć w pobliskim sklepie spożywczym.

Wprawdzie kupowanie Bitcoinów w ostatnim czasie stało się bardzo ryzykownym interesem, to wiele osób nadal inwestuje w kryptowaluty. Ich nabycie wymaga jednak trochę zachodu, założenia konta na jednej z giełd, podpięcia karty płatniczej itp. Dla wielu osób jest to zbyt wiele zachodu. Ale już wkrótce pojawi się zupełnie nowa, jeszcze prostsza metoda zakupu cyfrowej waluty.

Pojawi się ona dzięki współpracy firm Coinme oraz Coinstar, klienci będą mogli kupować kryptowalutę w specjalnych bankomatach. Coinstar posiada takich urządzeń aż 20 000, dostępnych w dziewięciu różnych krajach, przy czym większość pracuje w Stanach Zjednoczonych, Można je spotkać m.in., w sklepach spożywczych, centrach handlowych oraz wielu innych miejscach. Obecnie ich zdaniem jest zamiana drobniaków w banknoty, ale już niebawem zaczną sprzedawać także Bitcoiny.

Klient pragnący dokonać transakcji zakupu kryptowaluty, będzie mógł to zrobić za gotówkę, uprzednio podając swój numer telefonu. W zamian otrzyma specjalny kupon z jednorazowym kodem, który następnie wykorzysta na stronie Coinme.com, przypisując fundusze do własnego konta. Wartość każdej transakcji na jeden kiosk może wynieść maksymalnie 2500 dolarów. Na razie oferta będzie się ograniczyła tylko do amerykańskich dolarów, ale może z czasem kioski zaczną obsługiwać także inne waluty.

Bitcoinów

Źródło: Coinstar.com

You may also like...