Nowa funkcja SwiftKey zadba o naszą prywatność automatycznym trybem incognito

Najnowsza aktualizacja bety SwiftKey wprowadza nową funkcję, dbającą o naszą prywatność. Opcja automatycznie włącza na tryb incognito, dzięki czemu klawiatura przestaje rejestrować wpisywane znaki.

W dzisiejszych czasach dbanie o prywatność nie jest proste, gdyż wiele aplikacji posiada narzędzia gromadzące na nasz temat wiele informacji. Oczywiście istnieją też programy wyposażone w mechanizmy chroniące naszą prywatność, a jednym z nich jest klawiatura SwiftKey.

Beta popularnej aplikacji otrzymała właśnie nową aktualizację wprowadzającą jedną, aczkolwiek bardzo istotną zmianę. Aplikacja automatycznie włącza teraz tryb incognito, gdy użytkownik otwiera przeglądarkę w tym samym trybie. Dzięki temu, klawiatura nie będzie wówczas rejestrowała tego co użytkownik wpisuje, np., hasła oraz loginy.

Wiele ekranowych klawiatur posiada wbudowany tryb incognito, jednakże użytkowanie tej opcji nie jest tak wygodne, gdyż należy ją włączać ręcznie. Użytkownicy po jego włączeniu, zapominają często o aktywacji tej samej opcji w klawiaturze, przez co wszystko co piszą znajduje się w historii aplikacji. W nowej SwiftKey wszystko odbywa się automatycznie, w momencie gdy otworzymy okno przeglądarki w trybie incognito. Funkcja wspiera wszystkie najważniejsze przeglądarki dla Androida, w tym również Chrome. Natomiast o tym, że opcja jest aktywna informuje szary kolor klawiatury oraz ikona maski umieszczona na jej tle.

Jeżeli chcielibyście wypróbować nowy tryb, to betę SwiftKey możecie pobrać bezpośrednio z Google Play Store.

SwiftKey

Źródło: Play.google.com

You may also like...