W 5 minut sprzedano 350 tys. sztuk Xiaomi Mi 11

W ciągu 5 minut od rozpoczęcia sprzedaży, Xiaomi Mi 11 przyniósł producentowi 1,5 mld juanów zysku. Oznacza to, że kupiono około 350 tys. egzemplarzy tego modelu.

Zgodnie z harmonogramem, dokładnie o północy 1 stycznia 2021 roku oficjalnie rozpoczęła się w Chinach sprzedaż Xiaomi Mi 11. Najnowszy produkt chińskiego koncernu wzbudził ogromne zainteresowanie konsumentów, bijąc rekord sprzedaży.

Już wcześniej było wiadomo, że popyt na nowego flagowca będzie ogromny. Na stronie sklepu JD.com, który zajął się jego dystrybucją, klienci dokonali bowiem ponad 850 000 przedsprzedażowych rejestracji. Gdy oficjalnie rozpoczęła się sprzedaż smartfona, klienci wręcz rzucili się do kupowania.

350 tys. sztuk sprzedane w 5 minut

Dystrybucja sprzętu rozpoczęła się o północy, a już 13 minut później pojawiły się pierwsze dane na temat sprzedaży. Według raportu wystarczyło zaledwie 5 minut, aby wartość sprzedaży nowego sprzętu wyniosła 1,5 mld juanów.

Jeśli tę kwotę podzielimy przez 4300 juanów, czyli cenę wariantu z 8/256 GB pamięci, daje to około 350 tys. egzemplarzy. Oczywiście to wynik uśredniony, ale więc może być odrobinę wyższy lub niższy. Faktem jest jednak, że oficjalny sklep Xiaomi wyprzedał wszystkie egzemplarze sprzętu, więc zainteresowanie nim bez wątpienia jest ogromne.

Jak wiemy, producent zdecydował, że Xiaomi Mi 11 będzie dostępny bez ładowarki w pudełku. Chińska firma uznała jednak, że jej klienci mogą nie być przygotowani na tak radykalną zmianę. Dlatego przez określony, mogą dostać ładowarkę całkowicie za darmo. Firma przygotowała specjalny zestaw o nazwie Special Set Edition, do którego dodano 55W ładowarkę GaN wartą 15 dolarów. Gdy promocja się zakończy, wówczas za tak doposażony smartfon trzeba będzie zapłacić 4099 juanów, zamiast 3999 juanów, czyli 2340 zł.

Producent dodaje ładowarkę gratis

Smartfon bez ładowarki nazywa się Green Edition i według oficjalnego oświadczenia Xiaomi, niewielu konsumentów zdecydowało się na jego zakup. Pierwszego dnia złożono jedynie 20 tys. zamówień, co daje około 6 procent wszystkich sprzedanych telefonów.

Przypomnę, że nowy telefon jest jednym z pierwszych modeli wyposażonych w procesor Snapdragon 888. Producent wyposażył go również w 6,81-calowy zakrzywiony wyświetlacz z dziurą pod kamerę do selfie oraz ochronnym szkłem Corning Gorilla Victus. Jego rozdzielczość wynosi 3200 x 1440 pikseli, a dodatkowo ma 120 Hz odświeżanie oraz 480 Hz próbkowanie.

Potrójny aparat tylny ma 108 MP, 13 MP oraz 5 MP sensory, zaś z przodu znajduje się 20 MP. Energię do działania zapewnia mu natomiast 4600 mAh akumulator z 55 W systemem szybkiego ładowania przewodowego i 50 W bezprzewodowego. Sprzęt wspiera również systemy Quick Charge 4+, Quick Charge 3+ i Power Delivery 3.0.

Xiaomi Mi 11

Źródło

You may also like...