Nowoczesny sensor Xiaomi chroni przed intruzami

Xiaomi rozpoczęło sprzedaż najnowszego domowego sensora Mi Human Sensor 2. Gadżet pomoże chronić nasz dom przed intruzami, a kosztuje w przeliczeniu około 33 zł.

Xiaomi wzbogaca swą ofertę produktów dla domu o zupełnie nowy sensor Mi Human Sensor 2. To produkt, który w listopadzie zeszłego roku pojawił się na firmowej platformie crowfundingowej, a teraz można go już nabyć. Urządzenie wyposażone w różnego rodzaju czujniki potrafi monitorować nasz dom, wykrywając ludzi, zwierzęta, światło i ciemność.

Sensor charakteryzuje się kompaktowym rozmiarem, co znacznie ułatwia jego instalację. Dzięki zintegrowanej podstawce można go ustawić np., na ziemi lub półce, a także przymocować do ściany w pokoju lub korytarzu.

Mi Human Sensor 2

Urządzenie dysponuje czujnikami o 130 stopniowym polu widzenia, które mogą wykrywać ruch z odległości aż 7 m. Jeśli umieścimy go w korytarzu lub pomieszczeniu, będzie rejestrował ludzi oraz zwierzęta, wysyłając powiadomienie na smartfona, gdy pojawią się w polu widzenia.

Sensor posiada również funkcję wykrywania światła oraz ciemności. To bardzo przydatne rozwiązanie dla osób, którzy muszą w nocy często odwiedzać toaletę lub uwielbiających nocne wycieczki do lodówki. Gdy więc wstaniemy w nocy wykryje ruch i wówczas automatycznie zapali światło.

Mi Human Sensor 2

Gadżet może także współpracować z innymi produktami Mijia IoT, oferując w ten sposób różne przydatne funkcje. Gdy na przykład zbliżamy się do domu, wówczas możemy zdalnie włączyć oczyszczacz powietrza. Kiedy natomiast wydajemy się do pracy, za pomocą aplikacji wyłączymy klimatyzację, oczyszczacz powietrza oraz inne elektryczne urządzenia.

Jak już wcześniej wspomniałem, sensor Mi Human Sensor 2 kosztuje w przeliczeniu 33 zł, a można go zakupić na stronie JD.com.

Źródło

You may also like...