Kamery w Galaxy S10 będą ustawione poziomo. Samsung zmieni ich orientację

Pionowe ustawienie kamer w smartfonach Samsunga może wkrótce zostać zmienione. Z najnowszych przecieków wynika, że w Galaxy S10 będą ustawione poziomo.

Wiele smartfonów dostępnych w sprzedaży ma tylne kamery ustawione poziomo, gdyż to ponoć wygodniejsze rozwiązanie. W ostatnim czasie liczba kamer posiadanych przez sprzęt mobilny zaczęła jednak rosnąć i coraz dłuższy ich rząd może niektórym przeszkadzać. Niektóre firmy rozważają więc zmianę orientacji modułu tylnych kamer i prawdopodobnie postąpi tak również Samsung. Takie ustawienie kamer w przypadku produktów Samsunga, nie byłoby wielką niespodzianką. Firma już wcześniej stosowała inną orientację tylnych kamer, a poziome ich ustawienie znajdziemy we flagowym Galaxy Note 9.

Chińskie źródło przecieków Ice Universe twierdzi bowiem, że Samsung planuje zmienić orientację kamer w nadchodzącym modelu Galaxy S10. Jego zdaniem koncern zainstaluje je poziomo, zamiast pionowo jak dotychczas. Źródło twierdzi, że decyzja nie ma związku z kwestią wyglądu sprzętu, czy też wygodą jego trzymania. Chodzi natomiast o kwestię baterii. Ustawienie kamer poziomo dałoby więcej wolnego miejsca, które można by wykorzystać na zainstalowanie większego akumulatora.

Większa bateria to coś, co użytkownicy smartfonów przywitaliby z dużą radością. Wprawdzie co najmniej jeden wariant nowego flagowca posiadać ma akumulator o pojemności 4000 mAh, ale bateria w smartfonach nigdy nie jest za duża.

Galaxy S10

Źródło: Twitter.com

You may also like...