Apple również przedziurawi wyświetlacz smartfona. Umieści tam przednią kamerę

Apple również chce zrobić dziurę w wyświetlaczu. Sugeruje to najnowszy patent amerykańskiego koncernu, według którego będzie to miejsce na kamerę.

Pisałem już kilkukrotnie, że producenci smartfonów szykują nam kolejną małą rewolucję dotyczącą designu swych urządzeń. Wszystko zaczęło się od zdjęcia prototypu modelu ASUS ZenFone 6, w którego wyświetlaczu znajduje się dziura na przednią kamerę. Potem własny patent na dziurę w ekranie przedstawił Huawei. Chińska firma nie chce w nim jednak umieszczać kamery lecz słuchawkę. Samsung też przedstawił podobne zmiany w swym sprzęcie, choć koreański koncern podąża w nieco innym kierunku. Firma stawia bowiem na mało rzucający się w oczy notch i niedawno pokazała trzy różne projekty.

Zanosi się na to, że pomysł na dziurę w ekranie zostanie podchwycony przez inne firmy, a jedną z nich może być Apple. W sieci odnaleziono bowiem najnowszy patent należący do amerykańskiego koncernu. Widzimy na nim szkic z okrągłą dziurę w wyświetlaczu, wyciętą w jednym z jego rogów i przeznaczoną dla przedniej kamery. Może to oznaczać, że zamiast typowego notcha, producent zdecyduje się zamocować kamerę do selfie w niewielkim otworze.

Musimy naturalnie pamiętać, że jest to tylko patent, a więc Apple wcale musi tej koncepcji wykorzystywać. Z drugiej jednak strony, część firm już interesuje się takim pomysłem, wiec jego wprowadzenie do użytku jest zapewne tylko kwestią czasu.

dziurę w wyświetlaczu

Źródło: Phonearena.com

You may also like...