Huawei Honor V10 wielkim sukcesem w chińskich sklepach

Chińczycy oszaleli na punkcie nowego smartfona Huawei Honor V10. Tylko w chińskim sklepie JD.com, chęć jego zakupu zadeklarowało 570 tys. osób.

Dziś rusza w Chinach oficjalna sprzedaż Huawei Honor V10, najnowszego modelu smartfona znanego producenta. Sądząc po ilości złożonych na niego zamówień, telefon już teraz można uznać za komercyjny sukces.

Tylko w samym sklepie internetowym JD.com, zarejestrowało się ponad 570 tys. klientów zainteresowanych zakupem tego modelu. Sprzedaż zapewne nie potrwa więc długo i sprzęt rozejdzie się w ciągu najwyżej kilku minut. A warto dodać, że JD.com nie jest jedynym sklepem, posiadającym telefon w swej ofercie. Mają go również Vmall oraz Tmall. I choć na ich stronach nie ma licznika złożonych zamówień, to telefon z pewnością także cieszy się u nich podobnym zainteresowaniem.

Dobra wiadomość jest taka, że dziś odbędzie się europejska premiera tego modelu. Wkrótce dowiemy się więc, kiedy będzie go można go kupić oraz ile dokładnie ma kosztować na poszczególnych rynkach. Cena w Chinach jest bowiem niezwykle atrakcyjna. Wersja 4 GB/64 GB kosztuje bowiem w przeliczeniu tylko 345 euro. Za model z 6 GB RAM trzeba zapłacić 35 euro więcej.

Przypomnę, że Huawei Honor V10 posiada 6-calowy ekran IPS o proporcjach 18:9 i rozdzielczości 1080 x 2160 pikseli. O płynność działania aplikacji dba najnowszy i najmocniejszy ośmiordzeniowy procesor Kirin 970 połączony z 4 lub 6 GB RAM. Pamięci użytkowej jest 128GB, co powinno wystarczyć na filmy i zdjęcia, ale dodatkowo można ją rozszerzyć kartą microSD o 256 GB.

Zdjęcia możemy wykonywać podwójnym aparatem tylnym z sensorami 16 MP + 20 MP, który obsługuje tryb HDR, ma detekcję twarzy i uśmiechu oraz nagrywa wideo w 20160p/30 fps. Przedni aparat ma 13 MP sensor. Telefon zasilany jest baterią 3750 mAh, a systemem operacyjnym jest Android 8.0 Oreo.

Huawei Honor V10

Źródło: Sale.jd.com

You may also like...