Sony patentuje DualShocka z ekranem dotykowym. Może go dostać PlayStation 5

Do sieci trafił najnowszy patent należący do Sony, przedstawiający nowy model kontrolera DualShock. Pad z ekranem dotykowym, prawdopodobnie powstaje dla PlayStation 5.

Gdy Sony projektowało kontroler DualShock 4, wprowadzony na rynek w 2013 roku wraz z PlayStation 4, chciało zapewnić graczom większe możliwości sterowania. Wyposażyło go więc w panel dotykowy, który przydaje się w niektórych produkcjach.

Wygląda na to, że w kolejnej generacji tego kontrolera, panel dotykowy zostanie zastąpiony ekranem dotykowym. Tak wniosek można wyciągnąć z najnowszego patentu japońskiego koncernu, który wyciekł do sieci. Wniosek złożony w 2017 roku opisuje kontroler, na którego górnym panelu znajduje się ekran dotykowy. Wprawdzie patent nie wyjaśnia do czego taki wyświetlacz miałby służyć, ale możliwości jego wykorzystania byłoby całkiem sporo. Można by np., zastosować go do sterowania różnego rodzaju aplikacjami przy pomocy gestów.

Nie wiemy czy opisany produkt będzie po prostu nową wersją DualShocka 4, która pojawi się jeszcze do obecnie sprzedawanej konsoli. Czy też jest to koncepcja, którą japoński koncern planuje wykorzystać w konsoli PlayStation 5. Na razie możemy jedynie spekulować na temat przeznaczenia akcesorium, ale jeśli Sony panuje go dla nowej konsoli, to trochę na niego poczekamy. Mówi się bowiem, że PlayStation 5 pojawi się w sprzedaży dopiero pod koniec 2021 roku.

Oczywiście nie można też wykluczyć, że producent nigdy nie wykorzysta tego pomysłu.

PlayStation 5

Źródło: Reddit.com

You may also like...