iPhone najchętniej kupowanym smartfonem podczas chińskiego Dnia Singla

Podczas tegorocznej edycji organizowanego przez sklep Alibaba święta Dzień Singla, najchętniej kupowanym smartfonem był iPhone. Pobił sprzęt takich marek jak Xiaomi i Huawei.

Wczoraj informowałem, że podczas hinduskiego święta Diwali, Xiaomi sprzedało ponad 6 mln smartfonów. W minionym tygodniu odbyło się jeszcze jedne święto istotne dla handlowców, mianowicie Dzień Singla. Od wielu lat organizuje je chiński sklep Alibaba, jeden z największych sklepów internetowych. A podczas wydarzenia można liczyć na wiele atrakcyjnych promocji.

Tegoroczny Dzień Singla zorganizowany 11 listopada, został praktycznie zdominowany przez Apple. Produkty amerykańskiej firmy cieszyły się dużym zainteresowaniem, a największą sprzedaż zanotował w tym czasie iPhone. Choć to jeden z najdroższych smartfonów na rynku, to był dużo chętniej kupowany niż produkty Xiaomi czy Huawei, Marki mające w Chinach szczególnie mocną pozycję, tym razem okazały się mniej popularne.

Apple było jedną z 237 amerykańskich marek, których sprzedaż produktów przekroczyła w tym dniu wartość 100 mln juanów. To w przeliczeniu nieco ponad 14 mln dolarów. Niestety nie wiemy dokładnie ile smartfonów udało się w tym czasie sprzedaż, ale wiemy, że kolejne miejsca pod względem popularności, zajęły odpowiednio Huawei oraz Xiaomi.

Święto Singla to prawdziwa żyła złota dla Alibaby. Chiński koncern zarobił 1 mld dolarów w ciągu pierwszych dwóch minut imprezy. Natomiast przez 24 godziny udało się zarobić łącznie 30,8 mld dolarów.

Dzień Singla

Źródło: Cnbc.com

You may also like...