Xiaomi sprzedało podczas Diwali 6 mln smartfonów. Zarobiło 1 mld dolarów

Xiaomi pochwaliło się wynikami sprzedaży osiągniętymi podczas hinduskiego święta Diwali. W dwa dni, firma sprzedała ponad 6 mln smartfonów, zarabiając miliard dolarów.

Każdego roku w Indiach odbywa się święto światła o nazwie Diwali, które od pewnego czasu wykorzystywane jest przez producentów elektroniki użytkowej. Pełni dla nich podobną rolę jak chiński Dzień Singla, dlatego przygotowują różne ciekawe oferty oraz atrakcyjne promocje.

W tym roku święto odbyło się w dniach 8-9 listopada i było szczególnie użyteczne dla Xiaomi. Chińska firma pochwaliła się właśnie na Twitterze, że w tym czasie sprzedała łącznie ponad 6 mln smartfonów. Najpopularniejszymi modelami były Redmi 6A oraz Redmi Note 5 Pro, które uplasowały się na szczycie listy sprzedaży.

Oczywiście smartfony to nie jedyny sprzęt, który podczas tego święta przyniósł chińskiej firmie duże zyski. W ciągu tych dwóch dni sprzedała jeszcze 2,1 mln akcesoriów domowych. W tej kategorii kryją się takie produkty, jak powerbanki, domowe systemy alarmowe, oczyszczacze powietrza itp. Jakby tego było mało, koncern sprzedał również ponad 400 tys. telewizorów LCD.

Wszystkie te produkty zapewniły Xiaomi przychód w wysokości aż 1 miliarda dolarów. Całkiem nieźle jak na wydarzenie trwające zaledwie dwa dni.

Diwali

Diwali

Diwali

Źródło: Twitter.com

You may also like...