Składany smartfon Samsunga zadebiutuje w marcu. Nie będzie jednak tani

Według najnowszych przecieków, składany smartfon Samsugna będzie mieć swą premierę w marcu. Jego cena wyniesie natomiast w przeliczeniu około 1770 dolarów.

Parę dni temu, podczas konferencji SDC 2018, mieliśmy okazję zobaczyć wyświetlacz Infinity Flex Display, którego Samsung zamierza wykorzystać w najnowszym składanym smartfonie. Firma twierdzi, że urządzenie pojawi się w przyszłym roku, ale na razie nie podała żadnego konkretnego terminu. Nie wiadomo też ile miałoby kosztować.

Nieco więcej światła na tę kwestię rzucają koreańskie źródła. Z ich doniesień wynika, że sprzęt ujrzymy podczas targów MWC 2019, które odbędą się pod koniec lutego. Nie będzie to jednak jego oficjalna premiera, lecz kolejna demonstracja możliwości prototypu.

Debiut gotowego urządzenia, odbędzie się natomiast w marcu. W tym miesiącu nie ma żadnej ważnej imprezy, więc można założyć, że Samsung zamierza zrobić to podczas własnej konferencji. Wbrew pozorom nie jest to zły pomysł. Podczas tak dużych targów telekomunikacyjnych, pojawi się wiele sprzętu, więc inne produkty mogłyby go przyćmić. A tak cała uwaga mediów, będzie skierowana tylko na jeden produkt.

Źródła sugerują też cenę nowego sprzętu. Według nich, składany smartfon ma być oferowany na południowokoreańskim rynku za około 2 mln KRW, co w przeliczeniu daje około 1770 dolarów. Nie jest to wprawdzie mało, lecz w przypadku takiej nowinki technologicznej należy spodziewać się wysokich kosztów zakupów. Oczywiście nie jest to cena oficjalna, lecz jedynie spekulacje mogące ostatecznie może nieco się różnić od ostatecznej kwoty. Samsung chce bowiem wyprodukować co najmniej milion sztuk nowego urządzenia, więc można założyć, że zechce dostosować cenę do możliwości swych klientów.

Przypomnę tylko, że nowy sprzęt otrzyma dwa całkowicie różne wyświetlacze. Zewnętrzny będzie dysponował panelem o przekątnej ma 4,8″, natomiast wewnętrzny, po rozłożeniu uzyska rozmiar 7,3″. Koreański producent nie ujawnił jeszcze ostatecznej specyfikacji technicznej swego sprzętu.

składany smartfon

Źródło: Yonhapnews.co.kr

You may also like...